Výsledky a komentáře zápasu Muži A

      Pavel Hrabáček

30.kolo muži A

Sobota 21.06.2014

Lanškroun - Pardubičky     3 : 0     (2 : 0)

branky:7.Novák,44. a 75. Smrkal

K poslednímu fotbalovému utkání letošní sezóny jsme na domácím hřišti nastoupili proti Pardubičkám, vítěz tohoto utkání se umístí na 9. místě krajského přeboru.

Od začátku se hrálo z obou stran velmi nepřesně a hned v 7. min. M. Novák potrestal špatný odkop hostujícího brankáře, když si zpracoval míč a střelou k tyči náš tým dostal do vedení 1:0. Dále se hrálo pouze mezi velkými vápny bez brankových příležitostí. Vyjímkou byla 44. min., když se našemu mužstvu povedla nejhezčí akce celého utkání, kterou výborně sehráli M. Novák, P. Savych, M. Knápek a D. Smrkal, který dal gól na 2:0 do prázdný branky.
V druhém poločase se v 75. min. po druhé trefil D. Smrkal a upravil stav utkání na 3:0. Hosté své tři vyložené šance proměnit nedokázali, dvakrát nás dobrými zákroky podržel F. Langr a jednou nás zachránila tyč.
Chtěl bych všem hráčům pogratulovat za 9. místo krajského přeboru a za vítězství před domácími diváky v posledním utkání sezóny.

**********************************************************************************************************************************************

29.kolo muži A

Neděle 15.06.2014

Dolní Újezd - Lanškroun          5 : 1  (1 :1)

branka: 25.Knápek

sestava: Langr-Marek Jiří,Šilar,Richtr D.Popelář(55.Komínek)

              Mizerák R.Savych(64.Karlík)Novák(84.Hrabáček)Skalický-

              Knápek,Fait(73.Macháček)

K předposlednímu zápasu letošní sezóny jsme jeli do Dolního Újezdu.

Celý první poločas se hrálo vyrovnané utkání. Domácí se prezentovali velkým důrazem a vysokou bojovností. My jsme spoléhali na rychlé protiútoky a hned z prvního byl Radek Mizerák faulován ve velkém vápně, bohužel rozhodčí penaltu neodpískal. Do vedení 1:0 jsme se dostali až po krásné střele Míry Knápka. Naše vedení netrvalo dlouho a domácím se podařilo po pěkné kombinaci středem hřiště vyrovnat na 1:1.
V druhém poločase naši hru poznamenalo dvojité nucené střídání, domácí toho využili ke vstřelení druhé branky. Od této chvíle už existovalo pouze mužstvo domácích, kteří využívali našich chyb a zaslouženě zvítězili vysokým rozdílem 5:1.

*******************************************************************************************************************************************************

28.kolo muži A

Sobota 07.06.2014

Lanškroun - Hlinsko 1 : 1 ( 1 : 1 )

branka:45.Knápek z pen.

sestava:Langr-Marek Jiří,Vaško,Popelář,Richtr M.(78.Smrkal),

            Mizerák R(70.Karlík),Novák,Skalický,Savych(89.Kyral)

            Vacek Z.(89.Pavelka),Knápek

V sobotu jsme sehráli domácí utkání s Hlinskem, které se po celou sezónu drží v první polovině tabulky.

Celý první poločas se hrálo vyrovnaně a obě mužstva nejvíce ohrožovali soupeřovu branku ze standardních situací. Velkou příležitost hosté nevyužili po trestném kopu, když Filip Langr neudržel prudkou střelu a hostující hráč z dorážky přestřelil naší branku. My jsme se snažili hrát po stranách a naše centrované balóny se nám nedařilo zakončit. Soupeř toho využíval k rychlým protiútokům a jeden z nich se mu podařilo proměnit ve vedoucí gól na 1:0. Vyrovnat se nám podařilo před poločasem po faulu na Michala Richtra a proměněné penaltě Mírou Knápkem.
V druhém poločase se na hráčích začalo projevovat velké vedro a obě mužstva hráli ze zajištěné obrany, aby neinkasovali. Bylo vidět, že toho mají hráči plné zuby, přesto na každé straně po jedné šanci bylo, která mohla utkání rozhodnout. Dobrý výkon obou mužstev skončil spravedlivou remízou.

*************************************************************************************************************************************************

27.kolo muži A

Sobota 31.05.2014

Litomyšl - Lanškroun 1 : 0 ( 1 : 0 )

sestava:Langr-Marek Jiří(80.Macháček),Šilar,Popelář,Pavelka-

            Richtr M.,Novák,Skalický,Savych(56.Mizerák R.)

            Knápek,Fait(68.Komínek)

V sobotu 31.5. jsme hráli fotbalové utkání v Litomyšli. V prvním poločase se hrálo za mírné převahy našeho mužstva a byli jsme to my, kdo mohl jít do vedení, ale gólovou přihrávku před brankou Dan Skalický nezužitkoval. Domácí naší branku ohrožovali pouze nepřesnými střely z dálky. Konec prvního poločasu patřil domácím, kteří si vytvořili dvě šance a druhou proměnili ve vedoucí gól.

Ve druhém poločase měl vyrovnání na noze Láďa Fait, ale branku minul. Zbytek utkání byl z naší strany nepřesný a domácí toho využívali k rychlým protiútokům, při kterých nás až do konce držel výbornými zákroky Filip Langr.
V 86. min. jsme z trestného kopu mohli vyrovnat, když Martin Novák trefil břevno domácí branky.

********************************************************************************************************************************

26.kolo muži A

Neděle 25.05.2014

Lanškroun - Heřmanův Městec          1 : 0   (0 : 0)

branka: 64.Knápek (p.k)

sestava:Langr-Marek,Popelář,Pavelka,Richtr M.-

            Mizerák R.(83.Macháček),Novák(87.Smrkal),Skalický

            Savych(89.Černušák),-Fait(80.Kaomínek),Knápek(89.Šišan)

Ve 26. kole krajského přeboru jsme na domácím hřišti sehráli fotbalové utkání s Heřmanovým Městcem. Začátek utkání byl z obou stran opatrný, ani jedno mužstvo nechtělo udělat chybu. Od 15. min. jsme začali být více aktivní, snažili jsme se hrát více po zemi, ale naše akce postrádali finální přihrávku a střelecké zakončení. Hosté čekali na naše chyby a chtěli hrát na rychlé protiútoky, o které se nejvíce pokoušel útočník Salfický. Další nebezpečí pro naší branku hrozilo z rohových kopů.

V druhé části prvního poločasu mohli naši hráči vstřelit dvě branky, prvně Láďa Fait neprostřelil hostujícího brankáře a při další šanci Radek Mizerák před brankou minul. Při největší šanci hostů reflexivním zákrokem nás podržel Filip Langr.
V druhém poločase jsme byli lepším týmem, měli jsme několik centrů do vápna, ale do zakončení nás hosté nepustili. V 65. min. hostující hráč zahrál rukou ve velkém vápně a penaltu proměnil Míra Knápek. Dobrou příležitost na uklidňující branku měl Míra Knápek, ale trefil pouze boční síť. Posledních 10. min. se už jenom dohrávalo.

******************************************************************************************************************************************

25.kolo muži A

Sobota 17.05.2014

Česká Třebová - Lanškroun 1 : 1 ( 1 : 1 )

branky:6.Knápek z pen.

sestava:Langr - Šilar,Popelář,Pavelka,Karlík - Mizerák Radek

(89.Marek Jiří),Novák(90.Kolomý),Skalický,Savych(56.Černušák) -

Knápek,Fait(82.Doležal)

 

V sobotu jsme hráli s vedoucím týmem krajského přeboru Česká Třebová, která je v domácím prostředí nejsilnějším mužstvem soutěže.
Vstup do utkání se lépe podařil našemu mužstvu, které po krásné kombinaci na pravé straně a kolmé přihrávce na Láďu Faita, který sám postupoval na domácího brankáře se po faulu ve velkém vápně kopala penalta, kterou proměnil Míra Knápek. 
Od 15. min. se více hrálo na naší polovině, ale střelecké pokusy domácích hráčů naší branku neohrožovaly. Vyjímkou byla střela z 27. min., která po teči Ondry Pavelky skončila v naší brance 1:1.
Druhý poločas měli domácí více balón na svých kopačkách, ale naše obrana soupeři vstřelit gól nedovolila, i když dvakrát při nás stálo velké štěstí. Ani my jsme své šance z rychlých protiútoků nedokázali proměnit. Utkání skončilo spravedlivou remízou.

***********************************************************************************************************************************************

24.kolo muži A

Neděle 11.05.2014

Lanškroun - Moravany 3 : 2 ( 1 : 0 )

branky:21.Fait, 55.a 69.Savych

sestava:Langr - Krejsar(46.Karlík),Popelář,Pavelka,Richtr M.

(81.Marek Jiří) - Mizerák Radek(90.Černušák),Skalický,Novák,

Savych - Knápek(90.Černý),Fait(86.Komínek)

V pátém jarním domácím utkání k nám přijeli fotbalisté z Moravan.

Od začátku utkání se hrálo velmi opatrně, tak že k vidění byli pouze osobní souboje a dlouhé nakopávané balóny. Od 15.min. jsme začali hrát po zemi a do hry se více zapojovali naši útočníci, což nám ve 21.min. přineslo vedení 1:0, po křížné přihrávce M. Knápka, když se před brankou prosadil L. Fait. Ve 35.min. uvolnil M. Novák na levé straně M. Knápka, který centrem našel před brankou L. Faita, ale tentokrát svou šanci neproměnil. Konec poločasu patřil hostům, kteří nás hodně potrápili na naší pravé straně odkud přišla také jejich největší šance, ale hostující hráč netrefil prázdnou bránu.
Do druhého poločasu hosté nastoupili mnohem aktivněji a naši hráči jim nechali hodně prostoru, tak že v 52.min. zaslouženě vyrovnali. Gólem do prázdné branky, když hostující hráč obešel F. Langra v naší brance. Vedení našemu mužstvu vrátil hlavou P. Savych po centru M. Knápka. Na 3:1 se opět podařilo vstřelit branku P. Savychovi, který dorazil neproměněnou penaltu D. Skalického, která byla nařízena za faul na L. Faita. Posledních 20.min. patřilo hostům, kteří v 79.min. snížili na 3:2. Konec zápasu jsme pouze bránili a těsnou výhru udrželi.

****************************************************************************************************************************

23.kolo muži A

Sobota 03.05.2014

Polička - Lanškroun 4 : 3 ( 3 : 0 )

branky: 49.Krejsar,69.Knápek,72.Fait

sestava:Langr-Šilar,Vaško,Popelář,Pavelka,Macháček(46.Karlík)-

            Černušák(45.Krejsar),Novák,Knápek,Mizerák Rad.(88.Komínek)-

            Fait

Ve 23.kole nás na svém hřišti hostila Polička.

Hned od první minuty si domácí vytvořili územní převahu, kterou do deváté minuty vyjádřili dvěma góly. Nadále se domácí velmi dobře pohybovali, což nám dělalo velké problémy při naší kombinaci a často jsme chybovali v rozehrávce a domácí toho využívali k rychlým protiútokům a jeden z nich proměnili na 3:0. Naši hráči přidali na aktivitě a začali si vytvářet také příležitosti, bohužel do poločasu se nám snížit nepovedlo. Své šance neproměnili: S. Popelář, M. Knápek a R. Mizerák.
Do druhého poločasu jsme šli s cílem vstřelit rychle gól a vrátit se zpět do zápasu, což se nám také podařilo. Celý druhý poločas jsme byli lepším týmem. Hráli jsme daleko přesněji, naše záloha přehrávala domácí záložníky a vytvářela dobré šance pro náš útok. Když už to vypadalo na vyrovnání, tak se na stranu domácích usmálo štěstí a my si dali vlastního góla. Za tři minuty po akci M. Knápka se v malém vápně za přispění domácího hráče prosadil Láďa Fait. Do konce utkání jsme ještě dvě šance měli, ale vyrovnat se nepodařilo.

*******************************************************************************************************************************************

22.kolo muži A

Neděle 27.04.2014

Lanškroun - Holice 3 : 0 ( 0 : 0 )

branky:58.Novák,73.Fait,86.Šilar D.

sestava:Langr-Vaško,Richtr D.,Popelář,Šilar-

            Savych(83.Komínek)Novák(86.Smrkal)Skalický-

            Černušák(80.Macháček)-Mizerák Rad.(65.Fait)

            Knápek(89.Vacek Z.)

Ve 22.kole krajského přeboru jsme hostili mužstvo z Holic.

Po celý první poločas se hrálo více na naší polovině. Hosté vyhrávali veškeré osobní souboje a měli mnoho času na kombinaci. Udělali jsme také hodně individuálních chyb. My jsme soupeřovu branku ohrožovali pouze z brejkových akcí, přesto jsme se dvakrát dostali do velkých šancí, které neproměnili Tomáš Černušák a David Šilar. Při šancích hostujícího mužstva nás dvakrát podržel výbornými zákroky Filip Langr, který měl společně s Davidem Richtrem největší zásluhu na polo časovém stavu 0:0.
Druhý poločas už byl daleko vyrovnanější a z naší strany mnohem přesnější. Zlomový okamžik obrazu hry se stal v 57.min., kdy Dan Skalický byl před pokutovým územím faulován a nařízený trestný kop proměnil Martin Novák. Od tohoto okamžiku jsme už byli lepším mužstvem a svoji převahu jsme potvrdili dalšími góly Ládi Faita, po přihrávce Míry Knápka a Davida Šilara, kterému nahrál Lukáš Komínek. Naši hráči si výhru vybojovali ve druhém poločase, který byl naším nejlepším vystoupením v jarní části soutěže.

*************************************************************************************************************************************************

21.kolo muži A

Sobota 19.04.2014

Chrudim B - Lanškroun 5 : 1 ( 2 : 1 )

branka: 5.Skalický z pen.

sestava:Langr-Krejsar(60.Vaško),Urban,Skalický,Šilar-

            Savych(39.Jung),Knápek,Novák,Černušák(60.Smrkal)

            Doležal(71.Marek Jan),Komínek(63.Fait)

Nastoupili jsme do zápasu dobře. Spolehlivě jsme bránili, podařilo se nám vstřelit vedoucí gól. Jenže přišlo brzké vyrovnání a poté nám domácí ukázali, jak se mají trestat individuální chyby. Ve druhé půli navyšovali skóre až na konečných jedna pět z našeho pohledu."

 

****************************************************************************************************************************************************

 

20.kolo muži A

Neděle 13.04.2014

Lanškroun - Žamberk 1 : 3 ( 0 : 3 )

branka:66.Skalický

sestava:Wendlig-Macháček,Smrkal,Pavelka,Krejsar(83.Karlík)-

-Savych(54.Mizerák Radek),Novák(61.Doležal),Skalický,

Černušák-Knápek,Komínek(76.Černý)

Na třetí jarní domácí utkání k nám přijelo mužstvo Žamberka, kterému se na jaře velmi daří.

Od začátku utkání se hrálo více na soupeřově polovině, ale do vyložené šance nás hosté nepustili. Od desáté minuty se hra vyrovnala a hned z první šance nás hosté potrestali gólem na 1:0. Vyrovnat mohl Míra Knápek po přihrávce Ondry Macháčka, ale branku přestřelil. Celý 1.poločas naše obrana měla velký problém s rychlostí hostujícího hráče Pavelky, kterého zásoboval přesnými přihrávky záložník Breda.
Ve druhém poločase se hosté soustředili na udržení luxusního náskoku 3:0 a našemu mužstvu dovolili pouze snížit na 1:3, když se prosadil hlavičkou Dan Skalický po centru Lukáše Krejsara.
Utkání jsme si prohráli v prvním poločase, kdy defenzivní práce celého mužstva byla velmi špatná. Obránci nehlídali své prostory a záložníci dali soupeři mnoho času na finální přihrávku. Z těchto chyb se musíme poučit a dalším soupeřům nedovolit takto lacině zvítězit.

******************************************************************************************************************************

19.kolo muži A

Sobota 05.04.2014

Letohrad B - Lanškroun 2 : 3 ( 0 : 2 )  3:0 kontumačně

branky:11.a 27.Knápek,56.Černušák

sestava:Wendlig-Šilar,Urban,Pavelka,Krejsar-

            Savych,Novák(60.Smrkal),Skalický,Černušák(85.Macháček)

            Knápek(89.Popelář),Komínek(83.Kolomý,89.Karlík)

V sobotu dopoledne jsme jeli k čtvrtému jarnímu utkání do Letohradu. Po většinu utkání se hrálo za mírného deště a mokrý terén dělal některým našim hráčům nemalé problémy.

V prvním poločase se nám dařil rychlý přechod z obranné do útočné fáze, a z toho jsme si dokázali vytvořit čtyři gólové šance. Dvě z nich proměnil Míra Knápek po přihrávkách Martina Nováka na 1:0 a Davida Šilara na 2:0. Další obrovskou příležitost, po ruce domácího hráče ve velkém vápně měl David Šilar, ale penaltu neproměnil. Domácí tým si své šance také vytvořil, dvakrát jsme měli velké štěstíštěstí. Poprvé domácí hráč trefil tyč a při druhé šanci po odraženém míči domácí ve vyložené šanci přestřelili.
Do druhého poločasu jsme vstoupili velmi dobře, krásnou střelou k tyči se prosadil Tomáš Černušák. Ovšem místo toho, abychom se soustředili na hru soupeře a třígólový náskok si pohlídali, tak jsme domácím hráčům během 5-ti minut darovali dva góly. První po zbytečné ruce Ondry Pavelky, druhého gólu domácí dosáhli po samostatném úniku, který jsme jim připravili my. Posledních 30 min. se naše hra zlepšila a domácím jsme vyrovnat nedovolili.

**********************************************************************************************************************************

19.kolo muži A

Sobota 29.03.2014

Lanškroun - Choceň    0 : 4    (0:3)

sestava:      Wendlig(46.Hrabáček)

          Krejsar,Urban,Popelář(69.Šišán),Karlík

Marek Ji.(58.Marek Jan),Černušák,Novák,Smrkal,Savych(78.Jung)

                              Komínek

Byli jsme si vědomi, že k nám přijel favorit soutěže. Tomu jsme chtěli přizpůsobit i taktiku, ale v určitých fázích jsme ji nedodrželi. Nechali jsme jít soupeře do vedení. Jeho velká síla je v přechodové fázi, což se naplno ukázalo. Hodně nás trápil Souček svou rychlostí. Za stavu nula jedna jsme hru vyrovnali, ale druhý gól naše šance srazil dolů. Myslím, že hosté nás vyškolili v produktivitě, zatímco my jsme své šance nedokázali zužitkovat."

**************************************************************************************************************************************

18.kolo muži A

Neděle 23.03.2014

Svitavy B - Lanškroun 1 : 1 ( 1 : 0 )

branka:65. Smrkal

sestava:Wendlig-Krejsar,Urban,Popelář,Stasiowski(36.Karlík)

            Marek Jiří(89.Doležal)Černušák,Smrkal(87.Marek Jan),Savych,

            Komínek,Šilar

 

K druhému jarnímu zápasu jsme zajížděli na umělou trávu do Svitav.

Vstup do utkání lépe vyšel domácím, když už v 5.minutě vstřelil vedoucí gól z penalty.Po zbytek prvního poločasu se hrál vyrovnaný fotbal a obě mužstva měli po jedné gólové šanci. My jsme ještě navíc v 30.min. museli pro zranění vystřídat Pavla Stasiowského, kterého nahradil dorostenec Jan Karlík.

Do druhého poločasu jsme šli s cílem ještě více zvýšit pohyb, což dělalo domácím problémy a pokusit se výsledek otočit. Vyrovnat se nám podařilo po odraženém balónu za velké vápno, kde z otočky krásnou střelou k tyči vyrovnal David Smrkal. Domácí naší branku ohrožovali pouze z rohových kopů, které na úzkém hřišti jsou jejich velkou zbraní.

V 82.min. se po krásné akci Lukáše Krejsara a narážečce Davida Šilara objevil sám L. Krejsar před brankářem, ale prostřelit se ho nepodařilo.

*********************************************************************************************************************************

17.kolo muži A

Sobota 15.03.2014

Lanškroun - Třemošnice    0:1 ( 0:0)

sestava:Wendlig-Marek,Urban,Pavelka(79.Stasiowski),Krejsar-

            Savych,Novák,Smrkal(74.Šišán),Černušák(69.Karlík)

            Komínek,Šilar

V prvním jarním kole jsme v domácím prostředí hostili mužstvo Třemošnice.

Celý první poločas z naší strany byl velmi nepřesný, což nám nedovolilo si vytvořit gólové šance, pouze hlavička Ondry Pavelky po rohovém kopu, hostující branku ohrozila. Hosté hrozili hlavně z brejkových akcí, ale do vyložené šance se také nedostali.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že musíme spřesnit hru, zvýšit pohyb a být důraznější před brankou soupeře. Naše hra se o něco zlepšila, hráli jsme více po zemi, ale pouze po velké vápno soupeře.

Konec zápasu nám absolutně nevyšel, když jsme soupeři darovali vítězství, po špatném vyběhnutí našeho brankáře.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Přípravná utkání zima 2014

Lanškroun - Štíty    5:1    ( 2:1 )

branky: 49 a 56 Šilar,13.Savych,26.Krejsar,73.Karlík

sestava:Wendlig(75.Langr)-Marek,Urban,Pavelka,Krejsar-

                                     Savych,Novák,Smrkal,Černušák-

                                     Komínek,Šilar

střídali:Stasiowski,Karlík,Doležal

 

***********************************************************************************************************************************************************************************

Lanškroun - Králíky 1 : 2 ( 0 : 2 )

Branka: Savych

Sestava: Wendlig
             Marek Jiří, Smrkal, Pavelka, Krejsar
             Savych, Novák, Komínek, Černušák
             Knápek, Fait

Střídali: Marek Jan, Stasiowski, Urban, Macháček, Hrabáček

*************************************************************************************************************************************************************************************

Lanškroun - D.Újezd    0:2  ( 0 : 1 )

sestava:Hrabáček-Richtr D.,Smrkal,Pavelka,Krejsar-

                           Macháček,Novák,Černušák,Marek-

                           Šilar,Savych

střídali:Kristek,Stasiowski,Urban,Komínek,Krajčí

**************************************************************************************************************************************************************************************

Lanškroun-Česká Třebová B    15:3  (7:2)

branky:6xKnápek,2xSavych,Šišán,Černušák a Skalický,1xŠilar

sestava:Langr-Šilar,Smrkal,Pavelka,Krejsar-

                        Černušák,Novák,Skalický,Savych-

                         Knápek,Fait

                         (Kolomý,Vodák,Karlík,Šišán)

 

**********************************************************************************************************************************************************************************

Lanškroun - M.Třebová  3:1  ( 2 : 0 )

branky:15.Knápek,28.Fait,47.Savych

sestava:Wendlig(Hrabáček)-Marek Jiří,Smrkal,Kristek,Krejsar

                                        Černušák,Novák,Skalický,Savych

                                        Knápek,Fait

                          střídali:Stasiowski,Šišán,Krajčí,Marek Jan,

                                     Kučera

***********************************************************************************************************************************************************************************

Lanškroun-Kunčina 4:3  (2:1)

branky:12.Černušák,30.Knápek,55 a 72 Fait

sestava:Wendlig,Stasiowski,Pavelka,Krejsar,Smrkal

                           Šilar,Černušák,Novák,Savych

                           Knápek,Fait

                           (Popelář,Jung,Vodák,Langr)

 

 

***************************************************************************************************************************************************************************************

 15.kolo muži A

   Sobota 16.10.2013

  Lanškroun - Dolní Újezd  6 : 0 ( 4 : 0 )

   branky:6. a 39. Šilar D.ml.,9.Richtr M. z pen.,38Knápek,52.Novák,73.Fait

  sestava:Wendlig(80.Hrabáček)-Marek,Urban,Skalický,Stasiowski-

                               Černušák(60.Fait)Novák(69.Smrkal),Richtr,Savych-

                               Šilar(74.Komínek)Knápek(85.Jung)

V posledním podzimním utkání jsme hráli v domácím prostředí s Dolním Újezdem, který byl v tabulce o tři body za námi. Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a už v 6 minutě se svou rychlostí a důrazem prosadil David Šilar 1:0. Hned v 9 minutě Petro Savych také ukázal svou rychlost,byl faulován ve velkém vápně, následovala penalta, kterou proměnil Michal Richtr na 2:0.
Hosté ve snaze vstřelit kontaktní gól zapomínali na zadní vrátka, čehož se snažili využívat naši útočníci a do poločasu přidali další dva góly, když se v 38 minutě po centru Tomáše Černušáka prosadil Míra Knápek. Hned o minutu později přihrál Míra Knápek Davidovi Šilarovi, který krásnou střelou dal na 4:0.
Druhý poločas měl podobný průběh, přidali jsme další dva góly. Nejprve Martin Novák z trestého kopu a na konečných 6:0 se po krásné přihrávce Míry Knápka trefil Láďa Fait. Hráči se z podzimní části sezóny rozloučili nejlepším způsobem jakým mohli, za což sklidili velký potlesk od spokojených diváků.

**************************************************************************************************************************************************************************************

        14.kolo muži A

        Neděle 10.11.2013

        Hlinsko - Lanškroun 0 : 2 ( 0 : 2 )

        branky:26. Knápek,37.Novák

        sestava:Wendlig-Marek,Urban,Pavelka,Stasiowski-

        Černušák(70.Fait)Skalický,Novák(84.Komínek)Savych(89.Jung)

        Knápek,Richtr(80.Vaško)

K předposlednímu zápasu podzimní části krajského přeboru jsme zavítali k soupeři do Hlinska. Od začátku se hrálo vyrovnané utkání bez vyložených gólových šancí. Naši hráči nenechali na velmi těžkém terénu soupeře kombinovat, neustále ho napadali a vyráželi do rychlých protiútoků. V 27.minutě se nám podařilo po přihrávce Tomáše Černušáka jeden proměnit, když se trefil Míra Knápek na 1:0. Od této chvíle až do poločasu jsme byli nebezpečnějším a bojovnějším týmem. Naše útočné akce měli rychlost, přímočarost, tak že domácí obrana nemohla hrát v klidu. Za naší aktivitu přišla ve 37.minutě odměna, když po levé straně utekl Petro Savych a přihrál před branku, kde se prosadil Martin Novák na 2:0.
Ve druhém poločase jsme pokračovali v aktivitě, škoda byla že se nám nepodařilo soupeře dorazit třetím gólem a utkání dohrát ve větším klidu. V 80.minutě přišla největší šance domácích, která mohla závěr utkání zkomplikovat, ale Zdeněk Wendlig výborným zákrokem náš tým podržel.

**************************************************************************************************************************************************************************************

 

   13.kolo muži A

        Neděle 03.11.2013

        Lanškroun - Litomyšl 2 : 0 ( 1 : 0 )

        branky: 11. a 66. Stasiowski 

        sestava:Wendlig-Marek Jiří(45.Černušák)Urban,Pavelka,Stasiowski

                                     Šilar,Novák(89.Smrkal),Skalický,Savych(85.Marek Jan)

                                     Knápek(80.Jung)Richtr

V neděli jsme na domácím hřišti hráli velice důležité utkání s Litomyšlí, která je prozatím překvapivě na posledním místě, ale v minulém domácím utkání se ji podařilo zvítězit s Pardubičkami.
Od začátku jsme hráli více na soupeřově polovině a po pěkně individuální akci Míry Knápka a následném faulu se kopala penalta. Tuto standartní situaci v poslední době těžce nezvládáme, takže jsem byl rád, že její neproměnění nás herně nepoznamenalo. Pokračovali jsme v aktivitě a po rohu se ve vápně pěknou hlavičkou prosadil Pavel Stasiowski na 1:0. V druhé části 1.poločasu se z naší hry vytratila přesnost, často jsme faulovali a dali možnost soupeři s trestných kopů centrovat do našeho velkého vápna, ale soupeři jsme vyrovnat nedovolili.
Ve druhém poločase jsme měli více gólových šancí my, ale opět jsme s nimi špatně naložili. Uklidnění přišlo po rohu, který zahrával Tomáš Černušák, Michal Richtr ho na přední tyči přizvedl a Pavel Stasiowski svým druhým gólem náš výsledek pojistil na 2:0. V závěru utkání hosté měli vyloženou možnost, ale Zdeněk Wendlig reflexním zákrokem náš tým podržel a uhájil čisté konto.

******************************************************************************************************************************************************************************************

        12.kolo muži A

        Neděle 27.10.2013

        Heřmanův Městec - Lanškroun 2 : 2 ( 1 : 2 )

        branky: 17. a 43. Richtr M.

        sestava:Wendlig-Marek,Urban,Pavelka,Stasiowski-

                                 Šilar,Novák,Skalický,Savych(63.Jung)

                                 Knápek,Richtr(86.Vaško)

 

       V Heřmanovým Měsci se hrálo na nerovném a blátivém terénu, který dělal problémy nám i soupeři.
Po celý zápas se hrálo velmi bojovně a důrazně. My jsme soupeři dělaly problémy lepším pohybem a rychlostí našich ofenzivních hráčů, díky tomu jsme soupeře donutili k chybám čeho dokonale využil Michal Richtr ke vstřelení gólu. Domácím se podařilo vyrovnat po našem prohraném souboji ve středu hřiště, následovala přihrávka do strany a nabíhající domací hráč střelou na přední tyč vyrovnal na 1:1. Domácí hráči naší branku ohrožovali hlavně z dlouhých házených autů nebo centry z rohových a trestných kopů. Těsně před koncem 1. poločasu se Michal Richtr uvolnil na velkém vápně domácích a střelou do horního rohu branky nás poslal do vedení 2:1.
Po většinu druhého poločasu jsme byli lepším týmem, měli jsme dvě dobré příležitosti na pojištění výsledku o dvě branky, kterých jsme nevyužili. Co se nepovedlo nám, se povedlo domácím a z jediné šance z rohového kopu vyrovnali. Až do konce utkání jsme se snažili vstřelit vítězný gól, když se nám to těsně před koncem povedlo, tak rozhodčí nedal výhodu, pískl dříve než balón přešel brankovou čáru a gól neuznal. Tímto rozhodnutím nám sebral dva body a domácím bod daroval.

***************************************************************************************************************************************************************************************

11.kolo muži A  

       Neděle 20.10.2013

       Lanškroun - Česká Třebová 1 : 0 ( 0 : 0 )

       branka:79.Šilar D. ml.  

       sestava:Wendlig-Marek Jiří,Urban,Pavelka,Stasiowski-

                                 Šilar,Skalický(67.Macháček),Novák(83.Černušák)Savych(89.Marek Jan)    

                                 Knápek(89.Jaroš)Richtr

V pátém domácím utkání jsme hostili mužstvo České Třebové, které po 10-ti kolech bylo na prvním místě, navíc se mohl pochlubit jako jediný tým, který ve všech předešlých zápasech vždy vstřelil alespoň jeden gól.
V prvních minutách utkání se hrálo více kolem našeho velkého vápna. Postupně se hra vyrovnala a začali jsme si vytvářet menší šance i my. Na první naší šanci, kterou připravil Míra Knápek, Dan Skalický nedosáhl. Do poločasu jsme se snažili soupeřovu branku ohrozit střely z větší vzdálenosti, bohužel nepřesně. Možnost vstřelit branku měl po rychlé rozehrávce Pavla Stasiowského Míra Knápek, ale trefili pouze brankáře hostů.
Do druhého poločasu jsme šli s tím, že musíme spřesnit hru z obrany a záložní řady a proměnit alespoň jednu vytvořenou šanci, což se nám v 79 minutě povedlo po naší nejhezčí akci v utkání. Potom jsme dobrou obrannou hrou vítězství uhájili.   

*************************************************************************************************************************************************************************************

 

  10.kolo muži A

     Neděle 13.10.2013

     Moravany-Lanškroun 3 : 0 ( 2 : 0 )

      sestava:Wendlig-Marek,Urban,Pavelka,Vaško-

                                Savych(85.Vodák),Richtr,Novák,Černušák(88.Hrabáček)

                               Knápek,Vacek(25.Kolomý)

V 10.kole jsme jeli do Morovan s cílem bodovat a posunout se do středu tabulky. Bohužel, začátek zápasu nám vůbec nevyšel a domácí se během 12-ti minut dostali do dvou brankového vedení. Potom se hra vyrovnala a hrálo se převážně ve středu hřiště. Domácí pozorně bránili, přesto možnosti na kontaktní gól byli, ale chyběl větší důraz ve vápně hostů a přesnější finální přihrávka. Těsně před poločasem se z rohu pěknou hlavičkou prosadil Ondřej Pavelka, ale pouze do břevna.

Téměř celý druhý poločas se odehrál na polovině domácích, kteří hráli pouze na rychlé brejky a jeden se jim podařilo proměnit na 3:0. My jsme svoje čtyři příležitosti nedokázali proměnit, proto vítězství domácích je tak vysoké.

 

******************************************************************************************************************************************************************************************

    9.kolo muži A

    Neděle 06.10.2013

    Lanškroun - Polička 2 : 2 ( 2 : 1 )

    branky: 2.Knápek, 5.Novák

    sestava:Wendlig-Vaško,Urban,Pavelka,Stasiowski-

                              Savych(35.Černušák)Novák,Richtr,Šilar

                               Vacek(82.Fait),Knápek

V 9.kole jsme na domácím hřišti hostili tým z Poličky. Začátek utkání nám vyšel parádně, když v 7 minutě Petr Savych posunul míč Mírovi Knápkovi a ten střelou na zadní tyč dal vedoucí gól. Hned z další útočné akce Míra Knápek z levé strany nacentroval na nabíhajícího Martina Nováka, který naší nejhezčí útočnou akci proměnil na 2:0. Od tohoto okamžiku se hosté pomalu začli zvedat a vytvořili si dvě šance a druhou se jim podařilo tvrdou střelou od horní tyče snížit na 2:1. Těsně před poločasem byl ve velkém vápně faulován Petr Savych a musel být pro zranění vystřídán, navíc Pavel Stasiowski penaltu neproměnil.

Do druhého poločasu jsme po přihrávce Tomáše Černušáka vstřelili gól, bohužel pro údajný ofsaid nebyl uznán. V 70 minutě hostující Poul prostřelil naše dva obránce a vyrovnal na 2:2. Posledních 15 minut jsme hráli přesilovku, ale šance Davida Šilara a Ladislava Vaška gólem nekončili.

******************************************************************************************************************************************************************

  8.kolo muži A

   Sobota 28.09.2013

   Holice - Lanškroun  1 : 1 ( 0 : 1 )

    branka: 11.Vacek L.

    sestava:Wendlig - Marek Jiří, Urban, Pavelka, Stasiowski

                                Černušák ( 73.Macháček ), Knápek, Skalický, Savych ( 87.Jung )

                               Smrkal ( 46.Fait )( 88.Jaroš ),Vacek L. 

  V Holicích se hrálo na velmi těžkém terénu, což se projevilo na hře obouch mužstev. Po úvodním oťukáváním hosté zapoměli na volného Savyche a ten krásnou přihrávkou mezi stopery našel volného Libora Vacka, který svou šanci s přehledem proměnil. Po vedoucí brance se hrálo více na naší polovině a obrana měla hodně práce aby vedení uhájila do poločasu. Když už se domácím podařilo překonat Zdeňka Wendliga, tak ho na brankové čáře výborným zákrokem zastoupil Berťa Urban. Ve 30 minutě po přihrávce Tomáše Černušáka byl sám před domácí brankou Míra Knápek, ale gólovou šanci nevyužil. V druhém poločase domácí vrhli všechny síly do vyrovnání, což se jim v 59 minutě povedlo. Od této chvíle se už jen bojovalo více na naší polovině a nám se naskytli možnosti rychlých protiútoků, které jsme kvůli nepřesné přihrávce nebo těžkému terénu případně ofsajdu nevyužili. Mužstvo chválím za bojovnost, ovšem ztráty balónu při rozehrávce by další soupeři mohli potrestat více než jedním gólem, jak tomu bylo v Holicích.

 

******************************************************************************************************************************************************************************

   7.kolo muži A

   Sobota 21.09.2013

   Lanškroun - Chrudim B 0 : 1 ( 0 : 1 )

    sestava: Wendlig - Vaško ( 88.Macháček ), Urban, Pavelka, Stasiowski

                           Marek Jiří ( 73.Karlík ), Richtr M., Černušák, Savych ( 80.Jung )

                           Smrkal (84.Popelář ), Knápek

V 7.kole krajského přeboru jsme hostili ,,B,, tým Chrudimy. Hned od začátku utkání se hrálo v poměrně vysokém tempu, za mírné převahy hostů, ale bez gólových příležitostí na obouch stranách. V druhé části prvního poločasu se hosté po naší nepřesné rozehrávce krásnou střelbou dostali do vedení. Chvíli na to podobnou střelou trefili horní tyč naší branky. My jsme měli možnost skórovat po centru D. Smrkala, ale střelu T. Černušáka hostující brankář vyrazil.

Do druhého poločasu jsme šli odhodlaně výsledek otočit. Bohužel to zůstalo pouze u neproměněných šancích. Po vyloučení hustujícího hráče se hrálo převážně na soupeřově polovině, ale v jejich zahuštěné obraně jsme se nedokázali prosadit. Je obrovskou škodou, že získané body ze Žamberka jsme nedokázali potvrdit a přenechali je soupeři.

 

 

***********************************************************************************************************************************************************************************

Od začátku utkání se hrálo ve velice svižném tempu. Chrudim byla mírně lepší, ale postupně jsme hru vyrovnávali. Kromě vstřeleného gólu, který byl však pěkný, jsme soupeře k ničemu nepustili, ale sami jsme svou velkou šanci neproměnili. Po přestávce jsme se snažili vyrovnat, ale bohužel nám to nevyšlo střelecky. Měli jsme v utkání smůlu, kluci bojovali, ale fotbal se hraje na góly, a my ho nedali. Myslím, že na remízu určitě bylo a rozhodně jsme nepodali špatný výkon."

Čtěte více na: https://orlicky.denik.cz/fotbal_region/lanskrounu-chybely-jen-goly-20130924.html

 

   6.kolo muži A

   Sobota 14.09.2013 

  Žamberk - Lanškroun 0 : 1 ( 0 : 0 )

  branka: 73. Černušák

   sestava:Wendlig-Vaško,Urban,Pavelka,Stasiowski

                Černušák(89.Marek Jan),Knápek,Skalický(86.Karlík),Savych(88.Hrabáček)

                 Vacek L.,Smrkal(54.Macháček)


Na mokrém trávníku vstoupil do okresního derby aktivněji Lanškroun. Zaskočení domácí se dostávali do tempa jen pozvolna. Jak překonat neprostupný blok hostí naznačila 15. minuta, v níž po rozehraném trestném kopu rozvlnila Bredova střela boční síť. Chvíli nato pak Bartoňovu hlavičku po rohu zneškodnil brankář Wendlig. Hosté odpověděli stejnou mincí ve 25. minutě, kdy se po odvráceném trestném kopu opřel do míče Smrkal a Mareček měl plné ruce práce, aby udržel čisté konto. Bredovu střelu na druhé straně přizvedl nad branku stoper Urban a pokus Jírů ze střední vzdálenosti pozorný Wendlig vyrazil na roh. Také Lanškrounští využívali každé příležitosti k ohrožení branky. Ve 36. minutě přímý kop Knápka těsně minul branku a střelu z úhlu téhož hráče vytěsnil Mareček na roh. Jedinou šanci ze hry si Žamberk vypracoval ve 41. minutě, kdy po ideální přihrávce Pavla Hušky nezvládl zakončení na kluzkém trávníku Pavelka.
Pokud v prvním dějství hrozili domácí hlavně ze standardních situací, tak po přestávce neplatilo z prostého důvodu ani to. Nesourodé, kostrbaté akce Žamberka plné nepřesností končívaly v uctivé vzdálenosti od Wendliga. Jedinou výjimkou byla 68. minuta, kdy se odhodlal k velkému sólu Brendl, ale místo zakončení zvolil zpětnou přihrávku a tu stačila obrana zablokovat. Lanškroun trpělivě čekal na svou chvíli a ta přišla v 74. minutě. Po přečíslení a Savychově přihrávce první střelu Mareček vyrazil, proti dorážce Černušáka už byl bezmocný – 0:1. Žamberk se ve zbývajícím čase tlačil za vyrovnáním, ale při Vackově střele zblízka vděčil jen reflexívnímu zákroku Marečka, že neinkasoval podruhé. Zabránit první porážce na domácím hřišti mohly jen dvě gólové hlavičky stopera Šponara. Tu první přizvedl nad břevno jeden z bránících hráčů, při druhé zastoupil Wendliga na brankové čáře Urban.

 

*****************************************************************************************************************************************************************

   5.kolo muži A

   Sobota 07.09.2013

   Lanškroun-Letohrad B 3 : 0 ( 0 : 0 )

   branky: 53., 60. a 77. - Komínek

   sestava:Wendlig-Marek(51.Černušák)Vaško,Stasiowski,Urban-

                        Pavelka,Šilar,Smrkal(45.Komínek),Skalický(88.Popelář)

                        Vacek(80.Macháček),Knápek

 

V druhém domácím utkání jsme hostili tým Letohradu ,,B,,.

Většinu prvního poločasu měli hosté více míč pod kontrolou a vytvořili si dvě šance, ta první minula naší branku, tu druhou vychytal náš brankář Z. Wendlig. My jsme v první polovině bojovali nejen se soupeřem, ale hlavně s naší nepřesností, což nás stálo hodně sil. Soupeřovu branku jsme ohrožovali pouze z rohových kopů.

Druhý poločas byl z naší strany mnohem lepší, zpřesnili jsme hru, přidali na důrazu s hráli s větším sebevědomím. První gól se nám podařilo vstřelit z přímého kopu, který rozehrál Míra Knápek a před soupeřovou brankou se prosadil Lukáš Komínek. V této části utkání jsme byli lepším týmem a podařilo se nám vstřelit i druhou branku po akci Davida Šilara a dorážce L. Komínka. Na konečných 3:0 upravil opět L. Komínek. Poté se utkání už jen dohrávalo.

***************************************************************************************************************************************************************************************

  4.kolo muži A

   31.08.2013

   Choceň - Lanškroun 3 : 0 ( 3 : 0 )

   sestava:Wendlig-Marek,Vaško(77.Stasiowski),Urban

                          Popelář(45.Macháček)Pavelka,Černušák(75.Šišán)Novák

                          Karlík(60.Kolomý) Komínek,Knápek(80.Hrabáček)

 

Věděli jsme, že jedeme na půdu jednoho z nejsilnějších celků v soutěži, což se vlastně i potvrdilo od pětadvacáté minuty, kdy existovalo na hřišti jen jedno mužstvo. Domácí nám hodně zatápěli a převahu zužitkovali i gólově a vedli tři nula do poločasu. Po přestávce se prostřídalo a hra už nebyla taková. Přesto se Choceňští ještě do tří šancí dostali, ale skvěle chytal Wendlig. Musím říct, že domácí svou sílu potvrdili."

***************************************************************************************************************************

 

  3.kolo muži A

   Lanškroun - Svitavy B  0 : 2  ( 0 : 1 )

   sestava:Jaroš – Marek, Vaško, Pavelka, Stasiowski (46. Urban) –

                             Richtr(89.Šišán),Novák,Popelář(59.Smrkal),Černušák(69.Karlík)

                              Komínek(75.Hrabáček) – Knápek.

 

 

V nové sezóně jsme poprvé hráli na domácím hřišti, soupeřem byli Svitavy B. Do utkaní lépe vstoupili hosté, kteří více kombinovali a snažili se dávat balóny za naší obranu,což se jim po chybě obránců podařilo zužitkovat v laciný gól. V druhé polovině prvního poločasu se více hrálo na půlce soupeře, přesto hosté mohli svoje vedení z rychlých protiůtoků navýšit. Naše největší šance po centru zprava nebyla využita. V druhém poločase jsme hráli v obraně na větší riziko a hosté toho využili ke vstřelení druhého gólu. V 70min. jsme neproměnili penaltu a náš špatný výkon pokračoval až do konce utkání.

**********************************************************************************************************************************

  2.kolo muži A

   Sobota 17.08.2013

   Třemošnice - Lanškroun 2 : 2 ( 1 : 1 )

   branky: 41.Skalický,75.Karlík

   sestava:Jaroš - Marek (72.Karlík), Vaško (44), Popelář (65), Stasiowski

                          Savych (90.Wendlig), Skalický, Novák, Černušák (85.Hrabáček)

                          Komínek (66.Urban), Knápek

 

 V sobotu jsme podruhé za sebou hráli na hřišti soupeře, tentokrát na horké půdě v Třemošnici. Začátek utkání byl oboustraně opatrný a bez   větších šancí. Od 10min. se hrálo více na naší polovině a začali jsme mít problém s rychlostí a důrazem domácích útočníků, ale do zakončení jsme je nepustili. Když se hra začala vyrovnávat, tak našemu brankáři vypadl balon z ruky a domácí nás z následného rohu kopem přímo do brány potrestali. Po laciném vedení se soupeř stáhl a začal hrát více na brejky. Hodně nám pomohlo vyloučení domácího hráče, za napadení Petro Savyche. Výhodu jednoho hráče, se nám povedlo po naší nejhezčí akci 1.poločasu, když se na pravé straně uvolnil P. Savych a zpětnou přihrávkou našel D. Skalického, který střelou k tyči vyrovnal. Ve 44min. Láďa Vaško zastavil proti útok soupeře faulem a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Druhý poločas bylo čekání, kdo dřív udělá chybu. K vedoucí brance domacích jsme opět pomohli špatnou rozehrávkou do středu hřiště, soupeř toho využil a dostal se do vedení 2:1. V 65min. nastalo další vyloučení našeho hráče S. Popeláře, za podražení. Velice si cením, že se naší hráči semkli, Míra Knápek vybojoval roh, sám ho zahrál a Honza Karlík na zadní tyči pohodlně vyrovnal. V závěru utkání domácí už neměli sílu aby využili svojí přesilovku. Tak utkání skončilo spravedlivou remízou.

 

 

            

            

            

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  1.kolo muži A

  Pardubičky-Lanškroun    2:1  (1:0)

  neděle 11.08.2013

  branka:93.Smrkal

  sestava:Jaroš-Marek(67.Urban),Vaško,Šilar,Popelář(78.Černušák)-

            Skalický,Savych(46.Stasiowski),Novák,Richtr-Knápek,

            Komínek(63.Smrkal)

 

 

   Do první půle jsme nastoupili velmi slabě. Soupeř na nás vlétl důraznou hrou a my se zmohli pouze na odkopnuté balóny. Pokud jsme se pokoušeli o kombinační hru, tak díky nepřesnosti jsme míče odevzdávali soupeři. Po přestávce jsme provedli střídání, hra se zlepšila, domácí jsme dostali pod tlak a začali si vytvářet brankové příležitosti, ale finální fáze nám hodně vázla. Měli jsme tři, čtyři dobré možnosti, ale nepřesností jsme se o ně připravili. Musím uznat, že i soupeř měl šance navíc, než na dva góly."

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------