Bystré - Lanškroun 3 : 6

07.08.2015 06:44

Hosté sice nepřijeli s elitním výběrem, i přesto byli jasnými favority zápasu. Domácí jim ale hned od začátku dokazovali, že nedají kůži lacino. Jenže stačil úsek mezi 10. a 21. minutou a vývoj nabral očekávaný směr. To nejprve vypálil z hranice vápna přesně Veselý, poté překvapil J. Lánského střelou z dálky Černušák a černou pasáž Bystrého završil zblízka Hostovský – 0:3. Potom sice Mužík po individuální akci snížil, ale ještě do přestávky se trefil opět Hostovský a nikdo nečekal drama – 1:4.
Jenže po změně stran vtrhli Bysterští na plac jako velká voda. Hned po dvou minutách těsně minul po sólu Mužík, v 54. minutě po obléhání lanš-krounské svatyně snížil P. Lánský a za dalších deset minut dal Mužík kontaktní gól poté, co unikl od půlky hřiště. Bylo to 3:4 a domácí hnaní diváky sahali i po vyrovnání, které několikrát viselo ve vzduchu. Místo něho však přišlo zklamání, když si po ojedinělé akci soupeře srazili míč smolně do vlastní sítě. Symbolická vzhledem k průběhu hry byla 90. minuta, když se střela Vomočila odrazila od tyčky do hlavy padajícího gólmana a na roh, zatímco na opačné straně skončil v síti nevýrazný pokus Kyrala, v jehož úspěch nevěřil ani sám střelec. Domácí tedy nakonec padli výrazným rozdílem, byť si nic takového rozhodně nezasloužili a výsledné skóre je pro ně mimořádně kruté. Soupeř demonstroval, jak z minima vytěžit doopravdy maximum.