Hodnocení trenéra mladší přípravky Miroslava Martince

26.06.2014 10:19

Mladší přípravka 2013/14 – krajská miniliga, okresní miniliga a bambíny

Vyhodnocení ročníku 2013/14

Mladší přípravka TJ Lanškroun, fo. zahájila přípravu 1. 8. 2013 s hráči ročníku 2005/06/07. Začali se zapojovat i kluci ročníků 2008 a 09. Trénovali jsme 3x týdně s hráči ročníků 05/ 06 a 2x týdně s hráči ročníku 07 a mladšími v areálu TJ Lanškroun, FO (přírodní tráva a UMT) a v zimě také v hale SOŠ a SOU Lanškroun. Přípravu zahájilo 33 fotbalistů. Dnes jich máme už 44.

Od 6. 8. do 10. 8. 2013 proběhlo velmi kvalitní čtyřdenní soustředění v Dolní Čermné, kde se upevňovala parta a kluci se učili fotbalové dovednosti.

Procento účasti na trénincích v podzimní i jarní části se pohybovalo kolem 75%. V trénincích jsme se zaměřili na všeobecný rozvoj sebedůvěry, spolupráce, soutěživosti, učenlivosti, schopností a učení dovednostem.

Během roku jsme odehráli okolo 30 turnajů a několik přátelských utkání s rozdílnými výsledky, které v této kategorii nejsou však důležité. Důležitější je všeobecný vývoj a rozvoj dětí po všech stránkách. Děti hlavně musí hrát a také hrát si. Poslední, velmi vydařený turnaj, se za účasti 8 mužstev uskutečnil v Lanškrouně 14. 6. 2014 na přírodní trávě. Jen pro informaci, domácí turnaj jsme konečně vyhráli.

Jen krátce: krajská miniliga – 14 turnajů – naše mužstvo všechny zápasy vyhráli.

Toto mužstvo se zúčastnilo řady turnajů s rozdílnými výsledky. Sehráli však již takové zápasy se soupeři jako Sparta Praha, Jihlava, Brno, Půchov, Pardubice atd. Po dlouhé době jsme postoupili do finále poháru Pardubického kraje, kde jsme obsadili krásné 5 místo.

Okresní miniliga – 10 turnajů – střídavé výsledky, skončili na 1 až 3 místě.

Bambíny (ročník 07 a mladší) – pouze na jaře – odehráli 6 turnajů, které kromě jednoho vždy vyhráli.

V průběhu jsme uskutečnili schůzky s rodiči, aby poznali filozofii našeho klubu a taky naši trenérskou filozofii. Součásti bylo i zápasy dětí s rodiči. Mimo to jsme připravili fotbalové čarodějnice a dětský den pro všechny rodiče, hráče a přátelé mladší přípravky. Mimo to probíhaly i individuální konzultace s rodiči o dalším vývoji jejich dítěte.

Posledním tréninkem 27. 6. 2014 skončilo období tréninků a turnajů. Všichni se posunujeme dále a příští rok budeme hrát krajský přebor mladší a starší přípravky.

Chtěl bych také poděkovat všem rodičům za zájem o dění v našem oddílu a o rozvoj svých dětí. Doufám, že to tak bude fungovat dále.

A na závěr bych chtěl také poděkovat trenérům a vedoucímu mužstva, kteří se podíleli na činnosti mladší přípravky.

Jmenovitě D. Šilar, J. Macháček, R. Majer, P. Pospíšil, L. Kollert., M. Krhoun , P. Richter, D. Pekař. M. Holásek. Ještě bych chtěl poděkovat Mírovi Matějkovi za spolupráci a pomoc při práci s mládeží.