Lanškroun B - Kunčina 2 : 1 n.p. ( 0 : 1 )

15.09.2015 20:06

Spravedlivá remíza v Lanškrouně

Velice zajímavý zápas se odehrál na hřišti Lanškrounu B, zápas plný šancí však přinesl málo gólů. Jak zápas probíhal? Na to se pojďme podívat!

Hosté šli v závěru do vedení

Domácí měli do zápasu raketový vstup a hned v první minutě se do šance po levé straně dostal jeden z domácích, který svou přihrávku směřoval do vápna na Mizeráka, ten však svou šanci zazdil. O pár minut později se hosté dostali k první střele, ta však byla více než nepovedená a Šmehlík branku minul. Šmehlík se do šance dostal i o několik minut později, opět branku minul. V 10.minutě se k exekuci přímého volného kopu dostali domácí, bohužel pouze trefili jednoho ze svých hráčů a následoval tak odkop od branky. V minutě 14. se další střelou prezentoval Šmehlík, tentokrát byla o něco přesnější, nicméně opět vedle Hrabáčkovi branky. V 18.minutě došlo ve vápně hostů ke kontaktu Scholzeho s jedním z domácích hráčů, rozhodčí chvíli přemýšlel, ale rozhodl se penaltu neodpískat. Ve 20.minutě se do šance přes tři protihráče dostal Tlustoš, ten se s míčem dostal až do šestnáctky domácích, ale razantní střelou branku přestřelil. O minutu později se do další šance dostal opět Šmehlík, a střelou z pravé strany domácí šestnáctky orazítkoval bližší tyč Hrabáčkovi branky. Ve 24.minutě se proti tvrdé střele Vacka ze středu hřiště vyznamenal Hutira, snahu dorazit míč do branky domácím znemožnil odmávaný ofsajd. Ve 34.minutě domácí rozehrávali rohový kop, ten rozehráli po zemi a následná střela byla tečována za branku hostů. Ve 40.minutě se hosté ujali vedení. Po „hluchém“ místě v jejich hře přišel gól, který má na svědomí Brychta. Ten se do šance dostal po sklepnutí centru od Tlustoše a nepříliš razantně, ale o to víc přesně svou šanci zakončil. O minutu později dalekonosná střela Mácháčka Hutiru nepřekvapila a ten ji dokázal vytěsnit na roh. Minutku před koncem zkoušel z dálky štěstí Švanda, střela byla tečována na roh, z toho ale žádné nebezpečí nevzniklo a první půle skončila za stavu 0:1.

Domácí v polovině druhé půle srovnali

Do druhé půle šly oba týmy beze změn v sestavě, pouze Tlustoš měl menší problém se svou naraženou kostrčí. Hned v 46.minutě se k ohrožení hostující branky dostal Vacek, ten hlavou tlačil míč do branky, Hutira byl však proti a hlavičku dokázal zneškodnit. V 51.minutě dokázal Tlustoš svým důrazem vybojovat míč a poslal ho směrem na Brychtu, ten po špatném zpracování zkusil kličku, ta se mu však také nepovedla. Míč se odrazil k Hlubinkovi a ten dělovkou trefil tyč domácí branky. O tři minuty později sehráli hosté výborný signál, po kterém se ke střele z pravé strany dostal Šír, toho zastavilo až břevno domácí branky. Scholze v 57.minutě zbytečně fauloval před vlastní šestnáctkou a domácím se tak nabídla standardní situace ze slibné vzdálenosti. Hostující tým je v jejich bránění leto slabý a ukázalo se to i v tomto utkání. Hosté nacentrovali míč do vápna, kde ho hlavou dokázal do branky poslat aktivní Vacek a srovnal tak stav utkání na 1:1. V 62.minutě fauloval Šír domácího Macháčka, ten poté Šíra na zemi velice nešetrně nakopl a obdržel žlutou kartu, rozhodčí však mohl být i přísnější a mohlo se červenat. V 69.minutě dokázal další střelu domácích, konkrétně Farkaše, vyrazit Hutira a držel tak naději Kunčiny na dobrý výsledek. V 77.minutě zlikvidoval další velkou šanci domácích skvělý Hutira, následnou dorážku odhlavičkoval Švanda na rohový kop. Do konce zápasu se hrálo „nahoru dolů“, ale žádné další šance nepřicházeli a vše se tak schylovalo k penaltovému rozstřelu.

Dva body zůstaly v Lanškrounu

Domácí si v penaltovém rozstřelu dokázali s Kunčinou poradit a druhý bod za výhru po penaltách byl tak připsán domácím.Ohlasy k zápasu


TJ Lanškroun B - Milan Růžička (trenér): Měli jsme v zápase větší tlak, hosté však trefovali konstrukci a myslím, že konečná remíza byla zasloužená.