M.Třebová - Lanškroun

21.04.2015 15:36

M. Třebová – TJ Lanškroun 2:4
Stačila půlhodina hry a akcie domácích v tomto utkání klesly na minimum. V 10. minutě totiž po faulu Vykydala zužitkoval penaltu Knápek, následně se zblízka prosadil špatně pokrytý Skalický a ve 29. minutě ještě více uklidnil v pohodě hrající hosty Knápek, který se příliš lehce prosadil na pravé straně, uvolnil se a zamířil – 0:3. Skóre však Lanš-kroun ukolébalo, přestal hrát a přenechal iniciativu Slovanu. Ten se rychle vrátil zpět do hry, když ve 40. minutě po pohledné kombinační akci zakončil Polák do prázdné branky. Do poločasu to bylo jen o branku, když se v šestnáctce uvolnil Štěpánek a zamířil k tyči – 2:3. Už krátce před tím navíc Staněk orazítkoval konstrukci. Ve druhé půli se tak čekal nápor domácích. Vítr z plachet jim ale sebrala 52. minuta, kdy zdánlivě nenápadný útok Lanškrouna skončil centrem do vápna a v něm zůstal Fait trestuhodně neobsazen – 2:4. Ve zbytku zápasu se Slovan marně snažil dobýt obranný val soupeře, měl i několik slibných možností, zůstaly ovšem bez využití a skóre se nezměnilo.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pavel Hrabáček, trenér Lanškrouna: Měli jsme perfektní vstup do zápasu. Přehrávali jsme soupeře ve středu hřiště a šance, které jsme si vytvořili, jsme proměnili. Vedli jsme tři nula a trochu nás to ukolébalo. Domácím se vyvedly dva brejky a byli v kontaktu. Tohle by se nám stávat nemělo. V kabině jsme si něco řekli, pracovali jsme zase poctivě, dali jsme čtvrtý gól a pak už to kluci dotáhli do konce.