Polička - Lanškroun

02.06.2015 06:57

SK Polička – TJ Lanškroun 0:2
Za zvuku rockových skladeb z nedalekého poličského Rockoupání začalo mužstvo Poličky zostra a Kovář měl hned ve čtvrté minutě gólovku. Hosté o sobě dali vědět střelami Knápka. A pak se radovali. Savych se ideálně uvolnil na hranici velkého čtverce a křížnou střelou zacílil náramně – 0:1. Vedení mohl pojistit po půlhodině hry kapitán Knápek, jenže ve vyložené šanci minul Slaného branku. Lanškroun soupeře přehrával a pramenila z toho ve 42. minutě penalta, když byl faulován agilní Knápek. Exekutor Savych však ztroskotal na Slaném, jenž nejprve střelu vytlačil na tyč, první dorážku vyrazil a druhou dostal na břevno. Závěr poločasu patřil domácím a mohli vyrovnat, avšak už překonaného Jaroše zastoupil na čáře Stasiowski.
Nápor z konce první půle si Polička přenesla i do druhého dějství, jenže tomu chyběly gólové příležitosti. Lanškroun se spoléhal na brejky a jeden vyšel. Fait v 69. minutě tečoval střelu spoluhráče a hosté vedli 2:0. Poté už se jen dohrávalo. Ještě v závěru šel sám na gólmana lanškrounský Hostovský, i tentokrát se Slaný vyznamenal.
Tažení Lanškrouna tak pokračuje, stále může pomýšlet na vítězství a uvažovat o možnosti postupu do divize.