Rezerva po páte v řadě bodovala

13.10.2015 10:45

Lanškroun si doma s Řetovou poradil

Utkání, do kterého jako favorité vstupovali domácí. Předpoklady se vyplnily a domácí si utkání dokázali pohlídat. Podívejte se, jak celé utkání proběhlo!

Domácí si zajistili slušné vedení

Do zápasu měli lepší vstup domácí hráči, kteří si svou první šanci vytvořili hned ve druhé minutě, kdy se po centru z pravé strany od Doležala do šance dostal Petruň, který se z malého vápna hlavou netrefil mezi tři tyče Hůlkovi branky. V 9. minutě přišla první branka utkání, kterou vstřelil Krejsar. Ten se do šance dostal po standardní situaci, kterou centrem rozehrával Smrkal. Ten našel volného Krejsara na zadní tyči, který dokázal míč hlavou poslat do branky. O minutu později se po rohu Mizeráka k další hlavičce dostal Petruň a tentokrát mířil přesně, ale gólovou radost mu překazil výtečným zákrokem Hůlka, který míč vyškrábl těsně před brankovou čarou. Ve 23. Minutě se do šance dostali hosté, kdy centrovali z levé strany. Na centr si naběhl Vencl, ale branku domácích hlavou minul. Ve 38. minutě dokázal Černušák projít hned mezi třemi hráči, ale z hranice velkého vápna nemířil přesně a branku hostů minul. Ve 42. minutě Petruň svou přihrávkou našel na levé straně Mizeráka, který míč prodloužil za obranu, kam si nabíhal Komínek. Ten směřoval na Hůlku sám, ale ve vápně byl právě Hůlkou sražen k zemi a byl nařízen pokutový kop. K tomu se postavil Stasiowski a svou střelu neomylně poslal do levé šibenice Hůlkovi branky. To bylo z první půle vše a domácí si z ní odnesli dvoubrankové vedení.

Lanškroun si tři body pohlídal

Hosté se v druhém poločase snažili hrozit z protiútoků, které však většinou končily před šestnáctkou domácích a tím pádem si nedokázali vytvářet tolik šancí. V 51. minutě se do šance dostal opět domácí Petruň a bylo to opět po centru Doležala z pravé strany. Stejně jako ve své první šanci Petruň branku hlavou minul. V 55. minutě Smrkal mezi hostujícími obránci poslal krásnou kolmici na Komínka, který šel na gólmana Hůlku sám, ale ten skvěle vyběhl a jeho střelu pokryl. V 67. minutě hosté centrovali z levé strany a centr proletěl až na zadní tyč, kde trefil domácího Richtera do ruky a sudí odpískal pokutový kop. K němu se odhodlal brankář hostí Hůlka, který však pokutový kop nekopl vůbec dobře a branku domácích o dva metry přestřelil. V 76. minutě se do úniku dostal hostující Bohuněk, kterému skvělou příležitost včasným vyběhnutím překazil Hrabáček. V 81. minutě se do šance dostal hostující Chudý, který se snažil přelobovat Hrabáčka, ale jeho lob skončil za domácí brankou. V 84. minutě se do poslední šance utkání dostal Stasiowski, který se po centru Macháčka dostal k hlavičce. Tu mu však Hůlka dokázal pokrýt a ze slibné šance gól nepřišel. Utkání skončilo za stavu 2:0 pro domácí, kteří si své vedení z prvního poločasu dokázali pohlídat a udrželi si tři body.

Ohlasy k zápasu
 

TJ Lanškroun B

Milan Růžička (trenér): Utkání nevalné úrovně, kdy jsme v prvním poločase nedokázali proměnit naše vyložené šance a v druhém poločase byli aktivnější hosté, ale svojí nepřesností se sami připravovali o šance.TJ Sokol Řetová

Jiří Stránský (vedoucí týmu): Nedokážeme zužitkovat vytvořené šance a kvůli tomu ztrácíme dobře odehrané zápasy. Dostáváme laciné branky a zbytečně prohráváme.