Svitavy - Lanškroun 5 : 1 ( 2 : 1 )

15.09.2015 20:24

Od začátku se hrálo ve svižném tempu, hned ve 2. minutě těsně minul zblízka Válek. Domácí měli více ze hry a ve 24. minutě se to odrazilo na skóre, když svůj trestný kop perfektně provedl Ovad. Netrvalo to dlouho a Ptáček zvýšil na 2:0 po standardní situaci a dobré orientaci ve vápně. Svitavští pokračovali v tlaku a měli další šance, jenže už bez využití, naopak ve 44. minutě se „z čistého nebe" prosadili hosté, když se Pavelka trefil ze skrumáže dokonale – 2:1. Lanškroun vycítil po změně stan šanci a hnal se dopředu, do 70. minuty byl lepší, ale svoje slibné akce nedokázal gólově zúročit. Domácím stačil dobře zahraný přímý kop Válka a parádní hlavička Ptáčka, aby přidali třetí zásah a mohli se uklidnit. V 76. minutě hrubě fauloval Jung, byl vyloučen, hosté se sesypali a závěr se proměnil ve svitavskou exhibici. Filip překvapil brankáře z ostrého úhlu (4:1), Ptáček potom pohodlně „do prázdné" zkompletoval hattrick (5:1), a kdyby Filip umístil oblouček přesněji než do břevna, dopadlo by to pro domácí ještě lépe.

Pavel Hrabáček, trenér Lanškrouna: „Domácí měli optickou převahu v první půli, snažili se nás přehrát dlouhými balóny za obranu a rychlostí po křídlech, jenže nakonec nás potrestali standardními situacemi. Do poločasu nám po nich dali dva góly, po přestávce ještě jeden. Ale musím říci, že dvacet minut po přestávce jsme byli na hřišti o dost lepší tým. Hráli jsme dobře, měli jsme šance, jenže v koncovce nám zatím schází klid a hráči si málo věří. Hraje se na góly, a těch moc nedáváme. Třetí gól v naší síti nás pak zaříznul. Následně jsme totálně rezignovali, dostali jsme nesmyslně ještě další dva góly do otevřené obrany. Spokojen rozhodně nejsem. V zápasech máme dobré pasáže, ale nedokážeme jich využít. Momentálně nejsme v dobré formě. Musíme makat, zmobilizovat síly, zlepšit hru v obou šestnáctkách a na tento výsledek zapomenout."