Žamberk - Lanškroun 1: 1 n.p. 1: 4

31.08.2015 17:11

Navzdory vedru rozehráli oba soupeři další okresní derby s velkým nasazením a důrazem v osobních soubojích. Změnu skóre přinesla hned první vážnější situace v 16. minutě. Breda narazil míč Dvořákovi, jenž byl při průniku do šestnáctky faulován a nařízený pokutový kop proměnil v první gól zápasu Hrubý – 1:0. Penaltové intermezzo tím ale neskončilo. O čtyři minuty později vyrobila žamberská defenziva minelu v rozehrávce, po níž se kopala penalta i na druhé straně. Exekutor Knápek však branku minul a nedovolený zákrok brankáře Martinovského na unikajícího Faita tak nepotrestal.
Druhou slabší chvilku si obrana domácích vybrala po změně stran v 47. minutě. Po nenápadné akci z levé strany následoval centr na zadní tyč, kde se vynořil zcela nekrytý Novák a zblízka vyrovnal. Žamberk si mohl vzít vedení zpět, když se trestný kop Hrubého odrazil od břevna a Frankeho dorážka z malého vápna branku minula. S další střelou Hrubého si poradil brankář Wendlig a k úspěchu nevedl ani těsný pokus Trnky po rohu. Bez práce nebyl ani Martinovský, jenž vyrazil dobře mířenou střelu Karlíka do horního rohu a jen očima sledoval těsný pokus Hostovského z trestného kopu. Když v nastaveném čase vytáhl Wendlig tečovanou střelu J. Hušky na roh, dospělo utkání až do roztřelu, v němž v letošním roce už podruhé jasně dominovali lanškrounští fotbalisté.